Vítejte na mých webových stránkách, prezentujících historickou a také současnou Plzeň

Najdete zde mnoho zajímavostí, fotografií, dokumentů, prezentací a informací z historie, ale i dneška města Plzně, z historie její dopravy, průmyslu, architektury a památek.

Budu velmi rád, jestliže Vám moje stránky pomohou poznat naše krásné město a dozvíte se mnoho nových věcí z jeho minulosti i současnosti. Moc se těším na Vaše názory, ale i otázky, na něž se budu snažit najít odpovědi ve svém bohatém archivu. 

( Zbyněk Šůcha, Plzeň)

 

                                                         

Novinky

Průvodci a plánky Plzně z mého archivu

27.09.2020 11:05
Do rubriky Tiskoviny o Plzni jsem vložil mnoho fotek a obrázků průvodců i plánků Plzně, které se nacházejí v mém archivu. Samozřejmě jich je daleko více, postupně svoji sbírku skenuji, ale je to běh na dlouhou trať, jak už jsem psal v blogu.

Editace stránek o Plzni

27.09.2020 08:04
V současné době pokračuji v editaci mých stránek o Plzni. Do fotogalerie Zmizelá Plzeň vkládám další zajímavé obrázky z archivu, číslování snímků není popořadě, protože budu později průběžně doplňovat. Také chystám další články do blogu. Přibude i složka o plzeňských tramvajích a celkově o...

Historické tramvaje na starých plzeňských pohlednicích

09.03.2013 20:06
Historická Křižíkova tramvaj ve Františkánské ulici na lince Lochotín - Plynárna po roce 1900        

Chronologický archiv města Plzně

17.07.2012 12:43
V tomto souboru najdete několik desítek zajímavých letopočtů z historie města Plzně.  

Zajímavosti z historie plzeňského výstavnictví a EX Plzeň

06.03.2012 18:15
  Zde je 1. část o historii plzeňských výstav: malá historie výstaviště a EX Plzeň.doc (1,9 MB)

Informace pro návštěvníky

06.03.2012 16:11
Informujte Vaše návštěvníky co možná nejčastěji o novinkách a akcích na Vašem webu. Aby se uživatelé naučili Vaše stránky pravidelně navštěvovat je důležité webovou prezentaci pravidelně aktualizovat. Pro automatickou distribuci článků až k čtenáři můžete využít RSS kanály.

Webová prezentace byla spuštěna

06.03.2012 16:10
Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace. V tomto článku popište, proč jste spustili novou prezentaci a co přinese návštěvníkům. Uveďte jaké máte cíle s projektem a co přinese uživatelům. Pokuste se návštěvníkům stručně a jasně sdělit, proč by se na tuto stránku měli pravidelně vracet a jaké...
<< 1 | 2