Zmizelá Plzeň

/album/fotogalerie/mestske-divadlo-jpg/ ZMIZELÁ PLZEŇ 1. Staré městské divadlo na rohu dnešní Riegrovy ulice a Sadů 35 bylo vystavěné roku 1832 v klasicistním slohu podle projektu italského architekta Sachettiho na popud purkmistra Kopeckého. V létě v něm bylo nesnesitelné dusno a v zimě divác /album/fotogalerie/zmpm-2-max-jpg1/ ZMIZELÁ PLZEŇ 2. Tramvajové zastávky v Plzni U Jána v roce 1963. Blok domů byl zbourán při přestavbě Sirkové ulice. Dříve zde bývala továrna na karoserie firmy Brožík. (archiv: Z. Šůcha) /album/fotogalerie/zmpm-3-max-jpg1/ ZMIZELÁ PLZEŇ 3. Tento dům s lékárnou a sběrnou Sazky stával v Nádražní třídě č.53 téměř naproti viaduktu. Byl zbořen při přestavbě křižovatky Nádražní - Sirková - Americká. /album/fotogalerie/zmpm-4-max-jpg1/ Zmizelá Plzeň 4. Nádražní třída čp. 53, kde bývala kdysi lékárna - stav domu na konci 80. let XX. století. (archiv: Z. Šůcha – Lec)
/album/fotogalerie/zmpm-5-max-jpg1/ Zmizelá Plzeň 5. Původní vzhled části Františkánské ulice (stav ulice v 70. letech XX. století), kde se nacházely obchody - prodejna šicích strojů a kol, dále zde bylo řeznictví, holičství a obchod podniku Mototechna. V dlažbě se nacházejí koleje pouličn /album/fotogalerie/zmpm-6-max-jpg1/ Zmizelá Plzeň 6. Kopeckého sady u spořitelny v roce 1963 - byla zde točka trolejbusové linky č. 14, která odtud vedla přes náměstí Republiky a dále přes Rooseveltův most po Karlovarské třídě vzhůru až k původní silnici na Karlovy Vary - tady trolejbusy z /album/fotogalerie/zmpm-7-max-jpg/ Zmizelá Plzeň 7. Divadelní ulice (dnes Riegrova) směrem ze Sadů k náměstí. Vpravo je vidět část starého kamenného divadla. Foto před rokem 1900. (archiv: Z. Šůcha) /album/fotogalerie/zmpm-8-max-jpg/ Zmizelá Plzeň 8. Krámky v bývalé Divadelní ulici, dnešní Riegrově; tyto domy stály v místech dnešního hotelu Central. Foto před rokem 1900. (archiv: Z. Šůcha)
/album/fotogalerie/zmpm-9-max-jpg/ Zmizelá Plzeň 9. Štěpánské náměstí. Dnes v těchto místech stojí divadlo J. K. Tyla. Před rokem 1900 zde býval malý rybníček s vodopádem. (foto: Josef Böttinger – Album města Plzně, vyd. roku 1880 archiv: Z. Šůcha) /album/fotogalerie/zmpm-10-max-jpg/ Zmizelá Plzeň 10. Františkánský klášter s kostelem a s Mlýnskou strouhou v popředí. Ta byla zasypána v roce 1922 (květen-prosinec) a v těchto místech posléze zřízena sadová úprava. Foto před rokem 1900. (foto: Josef Böttinger – Album města Plzně, vydáno
Záznamy: 1 - 10 ze 108
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>